Komora nebulizacyjna i akcesoria

Komora nebulizacyjna
Zasadniczy wpływ na wielkość cząsteczek aerozolu oraz szybkość nebulizacji ma jakość komory nebulizacyjnej zastosowanej w inhalatorze. To do niej wlewamy lekarstwo i z niej wydobywać się będzie terapeutyczny aerozol.

Komory Sidestream® (występujące w inhalatorach tłokowych / nebulizatorach marki PiC Solution) wykorzystują tzw. podwójny efekt Venturi. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu technologii doprowadzającej powietrze nie tylko z kompresora ale również z zewnątrz, zapewniają nawet o połowę krótszy czas terapii w porównaniu z komorami o pojedynczym efekcie Venturi. Dodatkowo komora Sidestream
® umożliwia głębszą penetrację dróg oddechowych - zapewnia o 30% więcej nebulizowanych cząsteczek z łatwością osiągających drogi oddechowe niż tradycyjna komora.
komora Sidestream
Uwaga: najczęstszą przyczyną awarii rozpylania w inhalatorze wyposażonym w komorę nebulizacyjną Sidestream jest zgubienie, np. podczas jej mycia, plastikowego "grzybka" znajdującego się wewnątrz komory (oznaczony na rysunku obok nr 3). Należy zwrócić szczególną uwagę na obecność tej drobnej i ruchomej części, gdyż nie jest ona sprzedawana osobno i w przypadku jej zgubienia lub uszkodzenia należy zakupić całą komorę nebulizacyjną Sidestream.Akcesoria

Skoro mamy wdychać wydobywający się z komory nebulizacyjnej aerozol, konieczne jest założenie na nią odpowiedniej końcówki, która ułatwi terapię. Zwykle mamy w zestawie z inhalatorem przynajmniej jedną maseczkę, bogatsze zestawy będą miały także ustnik i końcówkę donosową.

Ustnik

U osób dorosłych preferowane jest stosowanie do inhalacji ustnika, dzięki któremu aerozol dociera bezpośrednio do dróg oddechowych, zmniejszając ryzyko niepotrzebnej straty lekarstwa i naturalnego filtrowania w przegrodach nosowych.

Akcesorium dla dziecka
Bardzo małe dzieci oddychają przede wszystkim przez nos: dla zapewnienia prawidłowego leczenia, należy przeprowadzać nebulizację z użyciem maski i zachęcać dziecko do oddychania przez usta. Przed zabiegiem należy koniecznie skonsultować technikę, lek i jego dawkowanie z lekarzem!
Na rynku dostępne są także smoczki do inhalacji i namioty inhalacyjne - przeczytaj tutaj na temat ograniczeń w ich stosowaniu >>

Higiena
Po każdej inhalacji / nebulizacji akcesoria i komorę nebulizacyjną należy umyć, stosując się do zasad opisanych w instrukcji obsługi. Pamiętaj, aby dla zachowania zasad higieny, każdy użytkownik inhalatora stosował własne akcesorium do terapii!

Akcesoria do naszych inhalatorów
W niemal wszystkich inhalatorach PiC Solution (z wyjątkiem modelu Air Clinic) znajdziemy super zestaw dla całej rodziny:
  • 2 maseczki różnych rozmiarów (jedna dla dziecka, druga dla osoby dorosłej)
  • ustnik
  • końcówka donosowa
W inhalatorze Air Clinic dostępny jest profesjonalny zestaw z ustnikiem, reagujący na rytm oddechowy pacjenta i oszczędzający lek. Jest to rozwiązanie dedykowane chronikom lub placówkom medycznym wykonującym inhalacje swoim pacjentom.

Dodatkowe akcesorium do inhalatorów tłokowych

Znakomitym poszerzeniem terapii z użyciem inhalatora jest zastosowanie irygatora do nosa i zatok. W ofercie marki PiC Solution dostępny jest model Rino Shower idealny do nawilżania i oczyszczania jamy nosowej, zatok. Usuwa wydzieliny, śluz i zalegający katar. Wytwarzane przez Rino Shower cząsteczki posiadają średnicę odpowiednią do górnych dróg oddechowych. Dzięki specjalnej końcówce "2 w 1", irygator może być stosowany u osób dorosłych i dzieci. Użyty przed terapią nebulizacyjną, zwiększa jej skuteczność! Sposób użycia „krok po kroku”:Irygator nebulizator Rino Shower
  1. Okręcamy dolny zbiornik irygatora.
  2. Wypełniamy go roztworem soli fizjologicznej lub innej substancji leczniczej zaleconej do tego typu terapii przez lekarza.
  3. Wybieramy odpowiednią stronę końcówki irygatora poprzez jej obrócenie - większy stożek dla osoby dorosłej, mniejszy dla dziecka.
  4. Podpinamy Rino Shower do przewodu powietrznego inhalatora i uruchamiamy inhalator.
  5. Przykładamy Rino Shower wybraną końcówką do komory nosowej, naciskamy przycisk umieszczony na korpusie irygatora i rozpoczynamy irygację raz jednej, raz drugiej komory nosa.
  6. Emitowany przez Rino Shower strumień dociera głęboko wewnątrz jam nosowych, nawilżając śluzówki i rozrzedzając zalegające wydzieliny, które podczas irygacji spływają z komór nosa wprost do specjalnego pojemnika w górnej części irygatora.Irygator nebulizator PiC Solution Rino Shower
Irygator nebulizator PiC Solution Rino Shower

      Przed rozpoczęciem terapii skonsultuj się z lekarzem w sprawie doboru
lekarstwa, jego dawki i techniki inhalacji / nebulizacji.© 2014 - A New Therapy Sp. z o.o.
Inhalatory, nebulizatory i akcesoria do inhalacji marki PiC Solution - wyłączny dystrybutor w Polsce:
 

A New Therapy Sp. z o.o.  - ul. Łucka 18, 00-845 Warszawa, tel. 22/ 721-15-11, faks: 22/ 721-15-34, e-mail: info@anewtherapy.pl
www.anewtherapy.pl, www.picsolution.pl, www.inhalacjeudzieci.pl, www.niemusibolec.pl