Inhalacje / nebulizacje - praktyczne wskazówki

Aby prawidłowo przeprowadzić terapię inhalacyjną / nebulizację, która umożliwia dotarcie lekarstwa do najbardziej peryferyjnych partii dróg oddechowych, zalecamy zastosowanie się do poniższych wskazówek:

  1. Przed rozpoczęciem inhalacji / nebulizacji, przeczytaj uważnie instrukcję obsługi inhalatora: nieprawidłowe użycie może zmniejszyć skuteczność terapii.
  2. Umyj ręce, przygotuj i umieść w komorze nebulizacyjnej zaleconą przez lekarza ilość lekarstwa. Podłącz przewód łączący kompresor inhalatora z komorą nebulizacyjną, a następnie załóż na komorę odpowiednie akcesorium - aplikator (np. maseczkę lub ustnik). 
  3. U osób dorosłych preferowane jest stosowanie do inhalacji ustnika, dzięki któremu aerozol dociera bezpośrednio do dróg oddechowych, zmniejszając ryzyko niepotrzebnej straty lekarstwa i naturalnego filtrowania w przegrodach nosowych.
  4. Bardzo małe dzieci oddychają przede wszystkim przez nos: dla zapewnienia prawidłowego leczenia, należy przeprowadzać nebulizację z użyciem maski i zachęcać dziecko do oddychania przez usta.
  5. Idealny czas nebulizacji roztworu wynosi od 5 do 10 minut.
  6. Po zakończeniu nebulizacji umyj twarz i wypłucz jamę ustną płynem do płukania ust lub herbatą ziołową w celu wyeliminowania pozostałości leków.
  7. Po każdym użyciu, umyj wszystkie zastosowane akcesoria i komorę nebulizacyjną postępując zgodnie z instrukcją obsługi inhalatora.
  8. Wymieniaj komorę nebulizacyjną zgodnie z zaleceniami producenta (zwykle po ok. 2-3 miesiącach użytkowania).
  9. Stosuj oddzielne akcesoria dla każdego użytkownika.

      Przed rozpoczęciem terapii skonsultuj się z lekarzem w sprawie doboru
lekarstwa, jego dawki i techniki inhalacji / nebulizacji.© 2014 - A New Therapy Sp. z o.o.
Inhalatory, nebulizatory i akcesoria do inhalacji marki PiC Solution - wyłączny dystrybutor w Polsce:
 

A New Therapy Sp. z o.o.  - ul. Łucka 18, 00-845 Warszawa, tel. 22/ 721-15-11, faks: 22/ 721-15-34, e-mail: info@anewtherapy.pl
www.anewtherapy.pl, www.picsolution.pl, www.inhalacjeudzieci.pl, www.niemusibolec.pl